RİSK YÖNETİMİ

RİSK YÖNETİMİ

RİSK YÖNETİMİ

Risk Yönetimi belirsizlik ile başa çıkmak için bir disiplindir
İş riski iş yaşamı döngüsü boyunca maddi ve manevi çeşitli biçimlerde gelir. Bazı riskler, iş operasyonlarının olağan seyrinde ortaya çıkar. Ne olursa olsun, bir şirketin iş modeli, endüstri veya kazanç düzeyi, iş risklerinin iş planlaması stratejik yönü olarak tespit edilmelidir. Riskler tespit edildikten sonra, şirketlerin iş varlıklarını korumak için onları yönetmek için gerekli adımları atmak gerekecektir..
Tema Sigorta Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri A.Ş. 'nin konusunda deneyimli uzmanları, kurumların fiziksel değerlerini ve sorumluluklarını olası risklere karşı güvence altına almadan önce; risklerin tanımlanması ve analiz edilmesi, potansiyel hasarların değerlendirilmesi ve risklere karşı uygulanacak koruma yöntemlerinin belirlenmesi amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışma süresince ayrıca risklerin "iyileştirilmesi" ne yönelik öneri paketi hazırlanması ile birlikte sigorta uygulamalarına başlanmaktadır.
Tema Sigorta Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri A.Ş., kurumlara yönelik hizmet yelpazesi içinde kurumda çalışan kişilerin can, mal varlıklarını ve sorumluluklarını da sigorta teminat kapsamı almak yönünde çalışmalar yapmaktadır.